Inne
< Usługi i pakiety
Plus Abonament
Plus Firma
Plus Internet
Plus Mix
Plus na Kartę
Jak zablokować/odblokować Usługi Premium (o podwyższonej opłacie)?

Usługi Premium to usługi telekomunikacyjne o podwyższonej opłacie wykorzystywane do świadczenia usług takich jak: konkursy i loterie SMS, usługi informacyjno-rozrywkowe, dostęp do zakupu grafiki, dzwonka, gry na telefon, usługi społecznościowe: czaty, dostęp do elektronicznych wydań prasy w Internecie, infolinie i inne.

W komunikacji wykorzystywana jest numeracja skrócona lub specjalna określona w cenniku Twojej taryfy

Jakie są opłaty za korzystanie z Usług Premium?

Opłaty za korzystanie z Usług Premium określa cennik taryfy lub regulaminy usług. Jednak samo włączenie/wyłączenie blokady/limitu jest bezpłatne.

Rodzaje blokad na Usługi Premium

  1. Maksymalne ceny za wybrane usługi (SMS, połączenia głosowe, MMS, SMS MT). Ustawiasz kwotę za połączenie lub  jednego SMS/MMS. Do określonej przez Ciebie ceny będziesz mógł korzystać z wybranej usługi Premium, droższe SMS, MMS lub połączenia będą zablokowane (zarówno wychodzące, jak i odebrane). Przykład: wybrana kwota to 2 zł na SMS - będziesz mógł wysłać i odebrać SMS do 2 zł za sztukę, nie wyślesz/odbierzesz SMS w cenie 3 zł. 
  2. Progi kwotowe na wszystkie Usługi Premium - zawsze masz ustawiony limit na kwotę 35 zł, ale możesz go zmienić na inną kwotę miesięczną. Limit wykorzystasz na wszystkie Usługi Premium. Po osiągnięciu tej kwoty, zablokujemy Ci możliwość korzystania z Usług Premium. Ustawienie kwoty 0 zł - zablokuje możliwość korzystania z usług.
  3. Blokady rodzajowe - blokują całkowicie wybrany rodzaj usługi, na przykład: SMS/ MMS lub subskrypcje czyli płatne serwisy, za które automatycznie pobierane są opłaty, połączenia głosowe. Nie będziesz mógł wysłać i odebrać SMS Premium, wykonać/odebrać połączenia Premium.

Jak zablokować/odblokować usługi Premium?

  1. SMS-em na nr. 2601 włączając wybrany rodzaj blokady. Treści komend dostępne są na stronie www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium.Przykład: w celu zablokowania SMS Premium wyślij SMS na bezpłatny numer 2601 o treści LIMIT SMS 0. Jeśli chcesz określić cenę za SMS, w miejscu 0 - zera, wprowadź wybraną kwotę np.  LIMIT SMS 2 (dzięki tej blokadzie wyślesz SMS-a w cenie max do 2 zł, droższe będą zablokowane).
  2. Podczas wizyty w punkcie Plusa (kliknij w link https://www.plus.pl/znajdz-salon aby wyszukać najbliższy punkt).
  3. Kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 601102601. Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora. Szczegółowe informacje dot. kosztu połączeń dostępne są na https://www.plus.pl/news/art-8611-koszt-polaczenia-z-dzialem-obslugi-klienta.

Jak sprawdzić status blokady?

  1. Logując się do serwisu iPlus
  2. Szczegółowe informacje dot. rodzajów Usług Premium, jak kontrolować koszty, ustawić blokadę znajdziesz na stronie www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium
Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł