Inne
< Usługi i pakiety
Plus Abonament
Plus Firma
Plus Internet
Plus Mix
Plus na Kartę
Jak zablokować/odblokować Usługi Premium (o podwyższonej opłacie)?

Usługi Premium to usługi telekomunikacyjne o podwyższonej opłacie wykorzystywane do świadczenia usług takich jak: konkursy i loterie SMS, usługi informacyjno-rozrywkowe, dostęp do zakupu grafiki, dzwonka, gry na telefon, usługi społecznościowe: czaty, dostęp do elektronicznych wydań prasy w Internecie, infolinie i inne.

W komunikacji wykorzystywana jest numeracja skrócona lub specjalna określona w cenniku Twojej taryfy

Jakie są opłaty za korzystanie z Usług Premium?

Opłaty za korzystanie z Usług Premium określa cennik taryfy lub regulaminy usług. Jednak samo włączenie/wyłączenie blokady/limitu jest bezpłatne.

Rodzaje blokad na Usługi Premium

  1. Maksymalne ceny za wybrane usługi (SMS, połączenia głosowe, MMS, SMS MT). Ustawiasz kwotę za połączenie lub  jednego SMS/MMS. Do określonej przez Ciebie ceny będziesz mógł korzystać z wybranej usługi Premium, droższe SMS, MMS lub połączenia będą zablokowane (zarówno wychodzące, jak i odebrane). Przykład: wybrana kwota to 2 zł na SMS - będziesz mógł wysłać i odebrać SMS do 2 zł za sztukę, nie wyślesz/odbierzesz SMS w cenie 3 zł. 
  2. Progi kwotowe na wszystkie Usługi Premium - zawsze masz ustawiony limit na kwotę 35 zł, ale możesz go zmienić na inną kwotę miesięczną. Limit wykorzystasz na wszystkie Usługi Premium. Po osiągnięciu tej kwoty, zablokujemy Ci możliwość korzystania z Usług Premium. Ustawienie kwoty 0 zł - zablokuje możliwość korzystania z usług.
  3. Blokady rodzajowe - blokują całkowicie wybrany rodzaj usługi, na przykład: SMS/ MMS lub subskrypcje czyli płatne serwisy, za które automatycznie pobierane są opłaty, połączenia głosowe. Nie będziesz mógł wysłać i odebrać SMS Premium, wykonać/odebrać połączenia Premium.

Jak zablokować/odblokować usługi Premium?

  1. Aktywując wybrany rodzaj blokady komendą SMS, treści komend dostępne są na stronie www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium.
  2. Podczas wizyty w punkcie Plusa (kliknij w link https://www.plus.pl/znajdz-salon aby wyszukać najbliższy punkt).
  3. Kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 601102601. Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora. Szczegółowe informacje dot. kosztu połączeń dostępne są na stronie

Jak sprawdzić status blokady?

  1. Logując się do serwisu iPlus dostępnym pod adresem www.iplus.pl
  2. Szczegółowe informacje dot. rodzajów Usług Premium, jak kontrolować koszty, ustawić blokadę znajdziesz na stronie www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium
Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł