Jak zablokować Usługi Premium, czyli Usługi o podwyższonej opłacie?

Usługi Premium to usługi telekomunikacyjne o podwyższonej opłacie wykorzystywane do świadczenia takich usług jak: konkursy i loterie SMS, usługi informacyjno-rozrywkowe, dostęp do zakupu grafiki, dzwonka, gry na telefon poprzez strony WAP, usługi społecznościowe: czaty, dostęp do elektronicznych wydań prasy w Internecie i inne, infolinie.

W komunikacji wykorzystywana jest numeracja skrócona lub specjalna określona w cenniku Twojej taryfy.

Jakie są opłaty za korzystanie z Usług Premium?

Opłaty za korzystanie z Usług Premium określa cennik taryfy lub regulaminy usług. Jednak samo włączenie/wyłączenie blokady/limitu jest bezpłatne.

Rodzaje blokad na Usługi Premium

Maksymalne ceny za wybrane usługi (SMS, połączenia głosowe, MMS, SMS MT) - wybierasz kwotę za jedno wykonane/odebrane połączenie lub  jednego SMS lub MMS. Do określonej przez Ciebie ceny będziesz mógł korzystać z wybranej usługi Premium, droższe SMS lub MMS lub połączenia będą zablokowane (zarówno wychodzące jak i odebrane). Przykład: wybrana kwota to 2 zł na SMS > będziesz mógł wysłać i odebrać SMS do 2 zł za sztukę, nie wyślesz/odbierzesz SMS w cenie 3 zł.

Limity kwotowe na wszystkie Usługi Premium - zawsze masz ustawiony limit na kwotę 35 zł. Możesz zmienić na inną kwotę miesięczną. Limit wykorzystasz na wszystkie Usługi Premium. Po osiągnięciu tej kwoty, zablokujemy Ci możliwość korzystania z Usług Premium.

Blokady rodzajowe - blokują całkowicie wybrany rodzaj usługi np. SMS, MMS, subskrypcje, połączenia głosowe. Nie będziesz mógł wysłać i odebrać SMS/MMS/MT Premium, wykonać/odebrać połączenia z numeru Premium.

Jak zablokować/odblokować usługi Premium?

  1. Podczas wizyty w punkcie Plusa.
  2. Kontaktując się z Działem Obsługi Klienta. Kontakt
  3. SMS-em, informacje znajdziesz na www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium
Powrót