Wi-Fi Calling+ - połączenia głosowe przez sieć Wi-Fi

Wi-Fi Calling+ to usługa umożliwiająca realizację połączeń głosowych poprzez sieć Wi-Fi, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów w telefonie.

Możesz swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne czy wysyłać SMS-y wszędzie tam gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej lub jest on mocno ograniczony (piwnice, windy, samoloty, centra handlowe), a masz dostęp do sieci Wi-Fi.

Z usługi mogą skorzystać Klienci indywidualni oraz Przedsiębiorcy posiadający REGON ofert abonamentowych oraz Klienci korzystający z oferty na kartę. 

Aby korzystać z usługi Wi-Fi Calling+ musisz posiadać:

 1. Odpowiedni telefon, który wspiera funkcjonalności VoLTE i Wi-Fi Calling i posiada aktualne programowanie systemowe
 2. Kartę USIM i aktywną usługą LTE – listę modeli telefonów oraz wymagania znajdziesz na stronie https://www.plus.pl/vowifi
 3. Włączoną funkcję rozmów przez Wi-Fi w telefonie
 4. Aktywną usługę VoLTE oraz Wi-Fi Calling+
 5. Stabilne połączenie z siecią Wi-Fi

Usługa jest bezpłatna, natomiast opłaty za połączenia i SMSy wychodzące i przychodzące wykonywane w ramach usługi są rozliczane zgodnie z posiadaną przez Ciebie ofertą. Korzystając z usługi w dowolnym miejscu na świecie dzwonisz tak jakbyś znajdował się Polsce w zasięgu sieci Plus.

Jak włączyć?

 • W przypadku ofert abonamentowych:
  Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 601102601 (z dowolnego telefonu, koszt zgodny z cennikiem operatora).
 • W przypadku ofert na kartę:
  Wpisując w telefonie krótki kod *101*11*1327# i naciskając zieloną słuchawkę. Dezaktywacja kodem *101*00*1327#

Należy także włączyć Wi-Fi w ustawieniach telefonu i połączyć się z wybraną siecią.


Uwaga! Jeśli posiadasz już aktywną usługę VoLTE, to najpierw musisz zlecić dezaktywacje tej usługi. Jak to zrobić?

 • W przypadku ofert abonamentowych:
  Wyślij SMS na numer 2601 o treści: WylaczVoLTE, poczekaj na potwierdzenie wyłączenia usługi VoLTE, następnie wyślij na numer 2601 SMS aktywujący jednocześnie WiFi Calling+ i VoLTE o treści: WlaczVoWiFi lub skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 601102601 (z dowolnego telefonu, koszt zgodny z cennikiem operatora).
 • W przypadku ofert na kartę:
  Wpisując w telefonie krótki kod *101*00*1317# i naciskając zieloną słuchawkę, następnie poczekaj na informacje z potwierdzeniem.

Jakie usługi wykluczają możliwość skorzystania z usługi Wi-Fi Calling+?

Usługa nie zostanie aktywowana, jeśli korzystasz jednocześnie z następujących usług dodatkowych: Wirtualna Centrala Telefoniczna, Strefa Plus (Strefa Tanich Połączeń), System Plus, Multi SIM, Kwotoreduktor (OnePhone, numer stacjonarny), pay4me, Roaming Assistant, VPN, Aplikacyjne Wi-Fi Calling+, ACL (Access List), Wizytówka.
 

Więcej informacji oraz regulamin usługi znajdziesz na stronie https://www.plus.pl/vowifi

Powrót