Pomoc techniczna
< Sprzęt i technologie
Karty SIM
Obsługa posprzedażna
Technologie
MMS - co to jest, jak odebrać?

MMS (ang. Multimedia Messaging Service) to rodzaj wiadomości, które mogą zawierać tekst, zdjęcia, dźwięk czy animacje lub filmy.

MMS to także możliwość wysyłania: miniprezentacji, wykresów czy tabel; usług rozrywkowych - np. elektroniczne kartki, gry interaktywne, itp; wiadomości na dowolny adres e-mail (poczty elektronicznej).

MMS możesz odebrać:
- na skonfigurowanym telefonie obsługującym odbieranie MMS, wiadomość przychodzi na skrzynkę odbiorczą (tam gdzie zapisywane są także SMS-y). W telefonie pojawia się znak koperty, której otwarcie spowoduje wyświetlenie MMS-a. Szczegóły obsługi MMS-ów podane są w instrukcji obsługi aparatu.
- na kontach poczty e-mail.

 Jeśli Twój telefon nie obsługuje MMS/nie masz usługi GPRS lub wiadomość nie może być odebrana (z powodu wielkości, formatu), to taką wiadomość odbierzesz na stronie: http://foto2.plus.pl.

Na telefon otrzymasz wiadomość SMS informującą, że na stronie internetowej czeka na Ciebie MMS. Taka wiadomość będzie zawierała:
- numer telefonu, z którego został wysłany MMS
- link do strony internetowej na której po wpisaniu hasła można obejrzeć MMS
- hasło
 
Wygląd SMS:
"Nowa wiadomosc multimedialna od xxxyyyzzz na http://foto2.plus.pl. Haslo xyz".

Po zalogowaniu się na stronie http://foto2.plus.pl, wpisujesz swój numer telefonu i hasło z SMS.
 
Ważność MMS-a na stronie http://foto2.plus.pl to max 7 dni. Zależy to także od czasu odczytu ustawionego w Twoim urządzeniu. Po czasie ważności zostaje on usunięty.

Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł