Przeniesienie numeru
< Mój Plus
Umowa
Zgody
Jak przenieść numer abonamentowy z innej sieci do Plusa?

Przenosząc numer do sieci Plus zachowujesz swój dotychczasowy numer i możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Swój numeru telefonu możesz przenieść do sieci Plus:

 • po zakończeniu umowy u obecnego operatora, jeśli jeszcze obowiązuje Cię promocja. Wniosek o przeniesienie numeru możesz złożyć już na 365 dni przed końcem umowy,
 • na koniec okresu wypowiedzenia u obecnego operatora, jeśli nie obowiązuje Cię już promocja,
 • jeśli posiadasz u innego operatora numer w ofercie na kartę, wniosek o przeniesienie numeru możesz złożyć w dowolnym momencie.

Od czego zacząć?

Od Ciebie zależy, w jaki sposób przeniesiesz do nas swój dotychczasowy numer. Możesz to zrobić z naszą pomocą za pośrednictwem:

 • kontaktu z Infolinią Handlową Sieci Plus pod numerem 601100601 (Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 - 22:00. Koszt połączenia dla wszystkich Klientów sieci Plus to 20 gr za całe połączenie. Koszt dla abonentów innych sieci, zgodnie z taryfą),
 • zgłoszenia pozostawionego na stronie internetowej www.plus.pl/abonament/przenies-numer,
 • wybranego punktu Plusa, gdzie złożysz wniosek wraz z pełnomocnictwem.

Od chwili zgłoszenia chęci korzystania z naszych usług to my zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

Jakie są wymagane dokumenty?

 1. Wniosek o przeniesienie przydzielonego numeru.
 2. Pełnomocnictwo.
 3. Oświadczenie, w którym  dokonujesz wyboru trybu przeniesienia numeru.
 4. Informacje o dokumentach wymaganych do aktywacji znajdziesz poniżej - patrz Powiązane artykuły.

Dodatkowe informacje

 1. Przeniesienie numeru jest bezpłatne.
 2. O statusie przeniesienia będziemy Cię informować za pośrednictwem SMS-a, e-maila lub za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.
 3. Twój numer zacznie działać w naszej sieci w ciągu 24 godzin od momentu uwolnienia numeru przez dotychczasowego operatora.
 4. Po podpisaniu umowy z Plusem otrzymasz kartę SIM z numerem tymczasowym, z którego możesz korzystać do momentu przeniesienia obecnego numeru. W tym czasie Twój obecny numer również będzie działał. W dniu przeniesienia numeru – numer tymczasowy zostanie zastąpiony Twoim przenoszonym numerem. Numery podmienią się automatycznie na posiadanej przez Ciebie karcie SIM.
Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł