Zmiany na koncie
< Zarządzaj swoim numerem
Kontakt
Reklamacje
Serwis iPlus
Sklep internetowy
Kod PIN2 oraz PUK2
Kod PIN2 oraz PUK2 to informacje przypisane do karty SIM - kod PIN2 umożliwia Ci dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji telefonu, natomiast jeśli nie będziesz go pamiętał, znajomość kodu PUK2 umożliwi Ci odzyskanie możliwości zarządzania tymi ustawieniami.

Kod PIN2

  1. Składa się z czterech cyfr.
  2. Umożliwia korzystanie z takich zaawansowanych funkcji telefonu jak np: zerowanie licznika kosztów połączeń. Szczegółowe informacje dotyczące tego, które ustawienia w swoim telefonie będziesz mógł zmienić za pośrednictwem tego kodu, znajdziesz w instrukcji obsługi telefonu.
  3. Po trzykrotnym błędnym wprowadzeniu kodu PIN2, funkcje dostępne za jego pośrednictwem nie będą dla Ciebie osiągalne, jednak nadal będziesz mógł korzystać z podstawowych opcji aparatu i sieci.
  4. Ponowne korzystanie z możliwości aparatu, do których wymagany jest PIN2, uzyskasz po wprowadzeniu kodu odblokowującego PUK2.
  5. Kod PIN2 możesz zmienić kodem PUK2.

Kod PUK2

  1. Składa się z ośmiu cyfr.
  2. Nie można go zmienić.
  3. Po dziesięciokrotnym wprowadzeniu go błędnie, korzystanie z telefonu nadal jest możliwe, jednak funkcje dostępne przez PIN2 będą zablokowane i uzyskanie ponownego dostępu do nich będzie wymagało wymiany karty SIM.

Kto może skorzystać?

Kody PIN2 oraz PUK2 są przypisane wyłącznie do  numerów ofert Plus Abonament, Plus Firma i Plus Internet. Nie są one dostępne dla kart SIM numerów z ofert Plus Mix lub Plus na Kartę.

Jak je uzyskać?

Kody fabryczne możesz otrzymać dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta. Kontakt pod numerem 601102601 dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (kosztu połączeń dostępne są na stronie https://www.plus.pl/news/art-8611-koszt-polaczenia-z-dzialem-obslugi-klienta)

Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł